Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yunan'a Ses Etmeyen ABD, Türkiye'ye Saldırıyor!

ABD, Yunanistan'ın S-300'lerine sesini çıkarmazken, Türkiye'nin alacağı S-400 sistemlerine yönelik yersiz açıklamalarına devam ediyor.
Bu haber 2018-05-04 10:43:58 eklenmiş ve 267 kez görüntülenmiştir.
ABD, bir diğer NATO ülkesi olan Yunanistan'ın S-300'lerine dair hiçbir şey söylemezken, Türkiye'nin Rusya'dan alacağı S-400 sistemlerine yönelik yersiz 'endişelerini' dile getirmeye devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "Türkiye bir NATO ülkesi, dolayısı ile NATO’daki ortaklarınızla uyumlu silahlar satın almanız beklenir. Biz bu sistemlerin NATO sistemi ile uygunluğunu görmüyoruz" dedi.

 

NATO'nun güney sınırını teşkil eden ve bu konumuyla yalnızca kendisi değil, diğer birçok NATO üyesi ülkeyi de koruyan Türkiye'nin Suriye ve Irak topraklarından gelen tehlikelere karşı yıllardır NATO'yu göreve çağırmasına sağır kalan ABD, söz konusu Türkiye'nin kendi göbeğini kendi keserek hava savunma sistemi edinmesi konusunda "NATO ortaklığı" bahanesini öne sürmeye devam ediyor.

 

ABD'DEN AÇIKLAMA

Türkiye gibi bir diğer NATO ülkesi olan Yunanistan'ın Rus yapımı S-300 sistemlerine yönelik hiçbir açıklama yapmayan ABD'nin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, gerçekleştirdiği bir basın toplantısında Türkiye'ye yönelik açıklamalarda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, DHA'nın aktardığına göre, "Türkiye’nin S-400 sistemi edinmesi konusunda kaygılarımız olduğunu söyledik. Türkiye bir NATO ülkesi, dolayısı ile NATO’daki ortaklarınızla uyumlu silahlar satın almanız beklenir. Biz bu sistemlerin NATO sistemi ile uygunluğunu görmüyoruz." açıklamasında bulundu.

www.haber7.com
ETİKETLER : DÜNYA
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ