Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Akşener: Müslümanım, Hacca da Gittim, Ancak...

İP Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben ibadet eden bir Müslümanım. Hacca da gittim ancak bizi yöneten aklın yasalara dayanması gerekir." diyerek laiklik vurgusu yaptı.
Bu haber 2018-05-03 10:34:49 eklenmiş ve 367 kez görüntülenmiştir.

 

Seçimlere girebilmesi ve hazineden para yardımı alabilmesi için uğruna türlü oyunlar oynanan İP'in Genel Başkanı Meral Akşener, İngiltere'de yayınlanan Guardian gazetesine konuştu.

 

"Seçim anketleri Erdoğan'ın ilk turda rahat bir seçim galibiyeti alabileceğini söylüyor. Ancak anketlerde seçimin ikinci tura kalması ve Erdoğan'ın karşısındaki rakibin Akşener olması halinde başa baş bir yarış yaşanabileceğini de gösteriyor" ifadelerini kullanan gazeteye konuşan Akşener, 24 Haziran seçimlerini "Ülke tarihinin en önemli seçimi" olarak niteledi.

 

BBC Türkçe'nin aktardığına göre Türkiye'de hukuku ve demokrasiyi yeniden inşa edeceğini anlatan Akşener, laiklik ile ilgili düşüncelerini de şöyle anlattı:

 

"Ben ibadet eden bir Müslümanım. Hacca da gittim ancak bizi yöneten aklın yasalara dayanması gerekir. Devletin laik olması, yasaların insanlar için ve zaman içerisinde insanların farklılaşan ihtiyaçlarına göre değiştirilmesini sağlar."

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ