Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Uluslararası Kalkınma ve Barış İçin Spor Günü Brüksel'de Çoşkuyla Kutlandı


Bu haber 2018-03-28 12:59:14 eklenmiş ve 234 kez görüntülenmiştir.

 

Uluslararası Barış ve Kalkınma için Spor Günü etkinlikleri çerçevesinde Belçikalı sivil toplum örgütü Play For Peace (barış için oyna) Brüksel'de pazar günü tüm gün süren sportif aktiviteler düzenledi.

Örgüt, hem sporun insan vücuduna yararlarıhakkında farkındalık yaratmayı hem de spor aracılığıyla toplumun farklı tabakaları arasındaki sosyal ve kültürel bariyerleri kaldırmayı hedefliyordu.

Play For Peace tarafından düzenlenen etkinliklere katılanlardan biri olan Avrupa Musevi Topluluğu Merkezi'nin yöneticisi Avi Tawil, sporun bir araya getirici özelliğinin önemini şu ifadelerle dile getiriyor:

"Bugün içinde yaşadığımız toplum parçalara bölünmüş durumda. İnsanları bir araya getirmeliyiz. Musevi topluluğu içinde yaymaya çalıştığımız mesaj bu"

Ηamza Abettoy, Molenbeek'de yaşıyor. Abettoy daha iyi bir gelecek inşa etmek için insanların önyargılarını bir kenara bırakıp birbirlerini tanımaya çalışmaları gerektiğine vurgu yapıyor:

"Mağripten göç eden bir ailenin Molenbeek'te büyüyen genç bir üyesi olarak burada Musevi inancına sahip insanlarla tanıştım. Play for Peace sayesinde birlikte spor yaptık ve birçok ortak noktamız olduğunu farkettik."

Emmanuelle Bonaventure ise Belçika'nın Valon bölgesinde bulunan Genval'de oturuyor. Belçika'nın çok kültürlü bir ülke olduğunu ancak herkesin kendi toplumunda kapalı kaldığını, insanların birbirlerini tanımadıklarını ifade ediyor:

"Belçika'da bugünlerde böyle bir sosyal ve kültürel zenginlik bulmak kolay değil. Play 4 Peace'e katılmaya karar vermemin sebebi de bu. Çünkü spor sayesinde yeni insanlarla tanışıyorsunuz. Ve onların aklınızdaki stereotiplere çok da benzemediğini farkediyorsunuz, aradaki bariyerleri kaldrımanızı sağlıyor."

ETİKETLER : SPOR
Diğer SPOR haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ