Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

LED AYDINLATMADA YERLİ ÜRETİME ZEYBEKCİ’DEN DESTEK

Yüzde yüz yerli sermaye ile 41 yıldır elektrik malzemeleri sektöründeki faaliyetlerine aralıksız devam eden Makel, bir süredir gerçekleştirdiği yatırımların sonucu olarak Türkiye’de LED aydınlatma sistemleri konusunda yerli bir firma olarak üretim yapıyor. Makel’in LED aydınlatma fabrikasını ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yerli ve milli üretimin önemine dikkat çekti.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Şubat 2018 - 207. Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2018-02-27 10:24:43 eklenmiş ve 333 kez görüntülenmiştir.

1977 yılından bugüne dek elektrik malzemeleri sektöründeki büyümesini istikrarlı şekilde sürdüren Makel, yatırım süreçleri ve büyümesi devam eden ilk yerli LED aydınlatma fabrikasında bugün Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi ağırladı. Fabrika’da Led Aydınlatma üretim tesislerini gezen ve yetkililerden bilgi alan Bakan Zeybekci’ye Makel Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan, yönetim kurulu, Makel Genel Müdürü Hakan Öztürk ve üst düzey yöneticiler katıldı. 


Ziyaret sırasında konuyla ilgili bir açıklama yapan Çalışkan,  Türkiye pazarındaki LED aydınlatma ürünlerinin ithal olduğuna dikkat çekti. Makel Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan konuşmasını şöyle sürdürdü; 

“Büyük özveri ile gerçekleştirdiğimiz LED Aydınlatma yatırımı ile ilk etapta Türkiye’deki LED aydınlatma ürünlerinin %20’sini karşılamayı hedefliyoruz. İlerleyen dönemde iç pazardaki payımızı artırırken yurtdışı LED aydınlatma ürünleri pazarında da geniş bir ağa ulaşmayı planlıyoruz. Makel olarak bugün, ellinin üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Öncelikli amacımız daima ülkemize katma değer oluşturmak oldu. Bu anlamda ülkemizde yerli bir üretime daha imza atarken öncü olmaktan da büyük memnuniyet duyuyoruz. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin de fabrikamızı ziyareti bizleri daha da cesaretlendirdi.” dedi.

EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ’DEN TAM NOT


Makel’in İstanbul – Esenyurt’taki LED aydınlatma fabrikasını ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yerli üretim noktasında gerçekleştirilen yatırımdan dolayı Makel ailesini tebrik etti ve milli üretimin önemine değindi. Bakan Zeybekci konuşmasına şöyle devam etti:


“Ürünlerden ve üretim şartlarından fabrikada gördüğümüz kadarıyla Makel doğru yolda. Firmanın ileride global bölgesel bir dev olmasını dileriz. Dünya hızlı bir şekilde değişiyor.  Şimdi öyle bir noktaya geldik ki, öyle yazılımlar, sistemler geliştirildi ki her şey bilinebilir ve kontrol edilebilir hale geldi. Bir bir sokağı hatta tek bir sokak lambasını bile akıllı sistemler üzerinden yönetebiliyoruz. Bir süre sonra tüketiciler neredeyse tüm ihtiyaçlarını elektronik ortamlarda sağlayacak ve oradan çözüm bulacak. Dünya keskin bir şekilde 2 ye ayrılıyor. Bunlar üreten ve tüketen. Üretenler egemen tüketenler ise yok olan ülkelerdir.”


45 bin metrekare kapalı alan üzerinde anahtar grubu, grup prizleri, şalt ürünleri, sigorta kutuları, aksesuarlar, akıllı ev sistemleri, endüstriyel ürünler elektrik sayaçları ve led aydınlatma ürünleri üreten Makel’in anahtar – priz, akıllı ev ve otomasyon sistemleri, şalt & endüstriyel ürünler ve sayaç dahil 17 binin üzerinde ürün çeşidi bulunuyor.


ETİKETLER : SEKTÖREL MAKEL -BAKAN
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ