Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Başkan Süleyman Özkan: Jeotermal Enerji Kaynaklı Kurutma Tesislerini Yerinde İnceledik

Kütahya’nın Simav ilçesinde, jeotermal enerjinin ısınma, sera ve turizm sektöründen sonra, sebze meyve kurutma tesislerinde de kullanılması için inceleme ve araştırma yapıldığı belirtildi.
Bu haber 2018-01-30 17:03:05 eklenmiş ve 380 kez görüntülenmiştir.

Kütahya'nın Simav ilçesinde, jeotermal enerjinin ısınma, sera ve turizm sektöründen sonra, sebze meyve kurutma tesislerinde de kullanılması için inceleme ve araştırma yapıldığı belirtildi.

 

 

Simav Belediye Başkanı  Süleyman Özkan, Simav'daki 163 derece olan termal sıcak su kaynaklarının, sebze meyve kurutma tesisleriyle de değerlendirilebileceğini ifade etti. Başkan Özkan, " Seferihisar Belediyesi'ne yaptığımız ziyarette, Başkan Tunç Soyer ile bilgi alış verişinde ve incelemelerde bulunduk. Jeotermal enerji ile kurmayı planladığımız kurutma tesisleri yerel üreticiyi destekleme amaçlı olacaktır. Üretici pazarlarının büyümesine olumlu katkıları olduğunu tespit ettiğimiz kurutma tesisleri ile, sağlıksız yiyecekler yerine kurutulmuş meyvelerin tüketilmesi sağlanıyor. Özellikle yöremizde yetişen şifalı bitkilerin, organik sebzelerin kurutulması ile ekonomiye büyük katkıları olacak. İnceleme ve araştırmalarımız sonunda bölgemizde önemli bir yatırım yapmayı planlıyoruz" dedi.

ETİKETLER : ENERJİ
Diğer ENERJİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ