Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Bahçeli Kararını Verdi: Erdoğan'ı Detekliyoruz

MHP'nin 2019'daki seçimde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıklayan MHP Genel Başkanı Bahçeli, “MHP'nin genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmayacaktır. MHP Cumhurbaşkanlığı seçiminde Yenikapı ruhuyla hareket ederek, Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyecektir” dedi.
Bu haber 2018-01-09 09:33:20 eklenmiş ve 222 kez görüntülenmiştir.

BAYRAM ZİLAN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile sohbet toplantısında bir araya geldi, gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. Seçim ittifakı tartışmalarına ilişkin bahçeli şu ifadeleri kullandı, “MHP olarak şu an AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey ile ittifak konusunda ve siyasetin geleceği konusunda herhangi bir görüşmemiz olmamıştır. Ancak kamuoyunda tartışılan konular, dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanının gündemine veya bizim gündemimize de düşmektedir. Onun için bu konu, arzu ediliyorsa bir görüşme talebi olduğu takdirde görüşülür. Olmadığı takdirde biz inandığımız konular üzerinde görüşlerimizi tekrarlayarak, Türkiye'nin istikrarlı bir ortama kavuşması açısından yükleneceğimiz sorumluluğu yerine getirme gayreti içinde olabiliriz."

Yenikapı ruhuna sadık kalacağız

Açıklamasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi cumhurbaşkanlığı seçiminde Yenikapı ruhuyla hareket ederek, Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı almıştır. Yenikapı ruhuna MHP sadık kalacaktır. 3 Kasım 2019'da, Türkiye'nin geleceğini dikkate alarak, etrafındaki ateş çemberini, yurt içinde ve yurt dışındaki birtakım kaosçu faaliyetleri göz önünde bulundurduğumuzda düşüncemiz cumhur ittifakıdır” DEDİ. Partisinin olursa ittifakla olmazsa kendi adıyla milletvekili seçimine gireceğini anlatan Bahçeli, MHP'nin hükümet kurulması sürecinde de herhangi bir talebi olmayacağını bildirdi. Bahçeli, "MHP bu talebi yapanlara karşı da sert cevap verir, ahlaksızlık olarak görür" ifadelerini kullandı.

Her şey Türkiye’nin istikrarı için

MHP ile AK Parti arasında seçim ittifakına yönelik bir görüşme olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine de Bahçeli şunları söyledi, “MHP olarak şu an AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ittifak konusunda herhangi bir görüşmemiz olmamıştır. Ancak kamuoyunda tartışılan konular, dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanı'nın gündemine veya bizim gündemimize de düşmektedir. Onun için bu konu, ileriki günlerde arzu ediliyorsa bir görüşme talebi olduğu takdirde görüşülür. Kararlarımızı Türkiye'nin istikrarlı bir ortama kavuşması açısından yükleneceğimiz sorumlulukla veriyoruz” dedi.

Gül’ün dolduruşa gelmemesinde yarar var!

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday olabileceği yönündeki tartışmalara ilişkin soruya ise Devlet Bahçeli, "Abdullah Gül'ün böyle bir süreçte 'Ben adayım' diye ortaya çıkması izah edilebilecek bir durum değildir. Sağın, solun dolduruşuna gelmemesinde yarar vardır” yanıtını verdi.

 

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ