Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İyilik Peşinde Koştuk!


Bu haber Teknik Elektrik Postası, Aralık 2017 - 205. Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2017-12-29 14:40:15 eklenmiş ve 220 kez görüntülenmiştir.

Mega Radar ailesi olarak eğitimin ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri olduğuna ve daha aydınlık bir Türkiye için yeni nesilleri eğitmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple 12 Kasım 2017 tarihinde 39. Vodafone İstanbul Maratonunda TOÇEV adına eğitim için koştuk.

     

4 haftalık kampanya süresince 4 çocuğun senelik eğitim ve sosyal aktivite ihtiyacını karşılayacak kadar bağış topladık. 


Yardımseverlik koşuları, dünyada sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için başarı ile kullanılan bir kaynak geliştirme metodu. Türkiye’de bugüne kadar 28.000’i aşkın gönüllü yürüyerek ya da koşarak arkadaş çevresinden sivil toplum kuruluşları için 23 milyon TL üzerinde bağış topladı. 

    

TOÇEV, maddi durumu yetersiz ailelerin okuma istekli çocuklarını ilkokuldan üniversite bitimine dek destekliyor. “Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek, onların sadece eğitimli değil, sosyal ve ruhsal gelişimini tamamlamış bireyler olarak da yetişmesi için çalışıyor. Okul, sağlık, gıda ve giyim gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyor, yaş gruplarına göre tarihi yerlerin tanıtımı, tiyatro, sinema, güncel sergi gezileri ve atölye çalışmaları gibi sosyal aktiviteler düzenliyor. Ruhsal ve fiziksel gelişimlerini tamamlamış bireyler olarak yetişebilmeleri için ise psikologlar eşliğinde rutin ev ziyaretleri gerçekleştiriyor. 


Bu yolda biz de “okumak her çocuğun hakkıdır” dedik, koşarak enerjimiz ve yarattığımız farkındalıkla destek olduk. Her sene farklı bir sosyal toplum kuruluşu adına kaynak yaratmayı ve çevremizdeki farkındalığı arttırmayı hedefliyoruz. Bize destek olan dostlarımıza ve gelecek senelerde bu farkındalıkla harekete geçecek herkese şimdiden teşekkür ederiz.

ETİKETLER : mega radar sektörel
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ