Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Mısır Parlamentosundan, ABD'ye Karşı 'İzolasyon' Çağrısı

Mısır Parlamentosu Arap İşleri Komisyonu, ABD yönetimine karşı "uluslararası, siyasi ve diplomatik izolasyon" çağrısında bulundu
Bu haber 2017-12-18 12:00:17 eklenmiş ve 236 kez görüntülenmiştir.

Mısır Parlamentosu Arap İşleri Komisyonu, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki olarak ABD yönetimine karşı, "uluslararası, siyasi ve diplomatik izolasyon" uygulama çağrısında bulundu.

Komisyon tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Arap ve İslam ülkelerindeki hareketliliğin devam etmesi gerekiyor. Hedef, sadece Filistin ile İsrail arasındaki müzakereler değil Filistin meselesine nihai çözüm bulunması olmalıdır." ifadesine yer verildi.

"ABD yönetimine uluslararası, siyasi ve diplomatik izolasyon uygulamanın gerekliliğine" işaret edilen açıklamada, Filistin halkına daha fazla baskı uygulamak ve yerleşim birimleri inşatı ile Kudüs'ün Yahudileştirilmesi çalışmalarını genişletmek konusunda İsrail hükümetine yeşil ışık yakan ABD-İsrail uzlaşmazlığı karşısında uluslararası hukuka işlerlik kazandırılmasının zorunlu hale geldiği vurgulandı.

Komisyonun açıklamasında, Mısır'ın, Kudüs meselesinin müzakere kanalıyla çözülmesini öngören bir tasarıyı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) taşımak için girişimde bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

ABD Başkanı Trump, 6 Aralık'ta Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını ve ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınması talimatı verdiğini açıklamıştı.

www.dunyabulteni.net

ETİKETLER : dünya
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ