Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Özgürlüğümüz İçin Daha Fazla Turist Bize Gelsin

Filistin Turizm ve Kültür Bakanlığı Pazarlama Müdürü Majed İshak, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından dünyadaki tüm insanları Filistin'in özgürlüğü için bölgeye davet etti.
Bu haber 2017-12-09 11:22:38 eklenmiş ve 251 kez görüntülenmiştir.

Filistin Turizm ve Kültür Bakanlığı Pazarlama Müdürü Majed İshak, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından dünyadaki tüm insanları Filistin'in özgürlüğü için bölgeye davet etti.

Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi katılımcılarından Filistin Turizm ve Kültür Bakanlığı heyetinde yer alan Majed İshak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir'den Türkiye'ye, tüm İslam alemine ve dünyaya "siyasi bağımsızlığa destek" için çağrıda bulunduklarını söyledi.

Kudüs'ün Müslüman, Hristiyan ve Yahudi toplumları için büyük önem taşıdığını, dünyanın her yerinden ziyaretçi çektiğini dile getiren İshak, "Son dönemde yeni bir turizm programı daha oluştu. İslami turizm turları yapılıyor." ifadelerini kullandı.

Filistin'in en çok turisti Türkiye, Endonezya ve Malezya'dan aldığını hatırlatan İshak, "Bizim bir havaalanımız olmadığı ve geçiş noktası bulunmadığı için çok turistik faaliyet yapamıyoruz. Kültürel açıdan en önemli yer Kudüs'tür. Filistin'e geldiğiniz zaman Kudüs'e uğramanız lazım. Kudüs işgal altında olduğundan bölgeye gelen turist sayısını tam olarak bilmiyoruz. İsrail'in kontrolü altında. Sadece Kudüs'ü yılda 3 milyona yakın turistin ziyaret ettiğini tahmin ediyoruz." dedi.

ABD'nin kararına tepki için çağrı

ABD'nin kararına özgür ve barış yanlısı insanların karşı çıkmasını beklediklerini ifade eden İshak, bu süreçte, Kudüs'e yabancı ziyaretçi sayısının kısa sürede bir miktar düşmesini beklediklerini kaydetti.

"Uzun vadede daha fazla turist bizim özgürlüğümüz için gelecek." ifadelerini kullanan İshak, şöyle konuştu: 

"Şu anda da bizi desteklemek adına birçok kişi geliyor. ABD Başkanı Donald Trump'ın kararından sonra daha fazla kişi gelmesini istiyoruz. Türkiye'den ve dünyanın diğer ülkelerinden insanlara çağrımızdır, Filistin'e gelsinler. Özgürlüğümüz için daha fazla turist bize gelsin. Dünyanın her yerinden turistler bizim firmalarımızdan, otellerimizden faydalanırsa bu bize psikolojik ve ekonomik destek demektir. Trump'ın kararına karşı olmak demektir."

"Biz buradayız" mesajı

İshak, Filistin'e gelecek turistlerin psikolojik açıdan büyük önem taşıdığına işaret ederek, "Şöyle düşünün, iki grup geldi birisi Filistin acentasıyla geldi. Bizi psikolojik olarak tatmin eder. 'Biz buradayız ve buradan bir yere gitmiyoruz' anlamına gelir." dedi.

Filistin'e destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türk halkına teşekkür eden İshak, konuşmasını şöyle tamamladı: 

"Bizim İslam ülkelerinden beklediğimiz Filistin'e gelmeleri. Filistin yerlerinde kalması, bizim rehberlerimizin hikayesini dinlemesi. Bu bizi mutlu eder. İslam dünyasının da Erdoğan ve Türkler gibi bizi desteklemelerini istiyoruz. Kudüs'e gelin, Beytüllahim'e gelin. Bizim otellerimizi, acentalarımızı kullanın."

www.sondakika.com

ETİKETLER : dünya
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ