Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Dakar Rallisi'nde Çok Sürpriz Bir İsim Yarışacak!

Teknik direktör Villas Boas'ın, zorlu mücadelesiyle bilinen Dakar Rallisi'nde yarışacağı açıklandı.
Bu haber 2017-12-04 15:24:39 eklenmiş ve 226 kez görüntülenmiştir.

Portekizli teknik adam Andre Villas Boas, futboldan sonra yeni bir spora daha merak sardı. Chelsea, Inter, Porto, Tottenham, Zenit gibi takımlarda görev yapan, son olarak Çin ekibi Shanghai SIPG'i çalıştıran deneyimli teknik adam, motor sporlarının en çetin mücadelesinde boy gösterecek.

Organizasyonun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Villas Boas'ın 40.'sı düzenlenecek dev yarışta, Toyota Hilux koltuğunda şöför olarak oturacağı, yanında co-pilot olarak ise vatandaşı ve arkadaşı Ruben Faria'nın yer alacağı belirtildi.

Teklifi 5 saniye düşündü 

Daha önce motosiklet kategorisinde yarışan Faria, Villas-Boas'ın yardımcı pilotu olma teklifini 5 saniye düşündüğünü ardından kabul ettiğini söyledi. 6-20 Ocak tarihlerinde Peru'dan startı verilecek organizasyona Villas Boas'ın da, arazi aracıyla Lima'dan iştirak edeceği ifade edildi. Motor sporlarına tutkusu bilinen futbol adamı, daha önce ülkesinde off-road şampiyonasına da katılmıştı.

Everton'ı reddetti, Dakar'ı seçti 

Villas Boas'ın Dakar'da yarışacağına yönelik ilk ipucu geçtiğimiz haftalarda gelmiş. Futbol adamının ismi resmi siteden açıklansa da, daha sonra teknik bir arıza olarak gösterilerek kaldırılmıştı. O dönem Çin kulübüyle sözleşmesi bitmediği için bu yönde bir hareket yapıldığı belirtiliyor. Villas Boas'ın artık Shanghai ile sözleşmesinin bittiğine dikkat çekiliyor. Ardından Everton'dan teklif alan deneyimli çalıştırıcı, bu teklifi futbola bir dönem ara vermek adına geri çevirdi ve Dakar yarışlarına kayıt yaptırdı.

spor.haber7.com

ETİKETLER : SPOR MOTOR
Diğer SPOR haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ