Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Avrupa Şampiyonu Atlete Doping Gözaltısı

Hollanda'da geçen yıl düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 5 bin metrede altın madalya kazanan İspanyol atlet Ilias Fifa, doping operasyonunda gözaltına alındı.
Bu haber 2017-12-04 15:00:59 eklenmiş ve 218 kez görüntülenmiştir.

Barselona kentindeki bir mahkemenin dopingiddialarıyla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında İspanyol polisi bu sabah Barselona, Valencia ve Guadalajara kentlerinde operasyon düzenledi. İspanyol haber ajanslarının mahkeme kaynaklarına dayanarak verdiği bilgilerde, şu ana kadar gözaltına alınan 3 kişiden birinin, Barselona'daki evinden alınan İspanyol atlet Ilias Fifa olduğu bildirildi.

Dopingle bağlantılı yasaklı madde kullanımıyla ilgili soruşturmanın geçtiğimiz haziran ayında başladığı ve çok gizli yürütüldüğü kaydedildi.

1989 yılında Fas'ın Tanger kentinde doğan Ilias Fifa, 16 yaşındayken bir kamyonda gizlenerek İspanya'ya giriş yapmıştı. Göçmen Barındırma Merkezi'nde bir süre yaşadıktan sonra Barselona'ya giden ve burada atletizme başlayan Fifa, 2015 yılının temmuz ayında İspanyol vatandaşlığını aldıktan sonra Fas Atletizm Federasyonunun tekliflerini geri çevirmiş ve İspanya adına uluslararası yarışlara katılma kararı almıştı.

28 yaşındaki Fifa'nın halihazırda Barcelona Kulübü ile sözleşmesi bulunuyor.

spor.haber7.com

ETİKETLER : SPOR ATLETİZİM
Diğer SPOR haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ