Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Elektrikte Gönüllü Anlaşma Başvuruları Başladı

Yıllık toplam enerji tüketimleri 1000 TEP ve üzeri olan şirketlerin, enerji yoğunluklarını azaltmaları karşılığında alacakları destekler için anlaşma yapma başvuruları Ekim ayı içinde yapılacak.
Bu haber 2017-10-05 11:51:52 eklenmiş ve 533 kez görüntülenmiştir.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM), 2017 Yılı Gönüllü Anlaşma (GA) başvurularının 01 Ekim 2017 ile 31 Ekim 2017 tarihleri arasında alınacağını bildirdi. 

YEGM'den yapılan açıklamada, endüstriyel İşletmelerde Gönüllü Anlaşma yapılarak enerji yoğunluklarının azaltılmasına yönelik yapılan destekler için gönüllü anlaşma yapmak isteyen tüzel kişilerin, Genel Müdürlüğün internet sayfasında yayınlanan başvuru formunu doldurarak Ekim ayı sonuna kadar başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

ENERJİ

Elektrik üretim faaliyeti gösteren lisans sahibi tüzel kişiler dışındaki yıllık toplam enerji tüketimleri 1000 TEP ve üzeri olan ticaret ve sanayi odası, ticaret odası veya sanayi odasına bağlı olarak faaliyet gösteren ve her türlü mal üretimi yapan işletmeler Gönüllü Anlaşma desteklerinden yararlanmak için başvuruda bulunabilecekler.

Gönüllü Anlaşma, bir endüstriyel işletmenin geçmiş beş yıllık referans enerji yoğunluğuna göre anlaşma yapıldıktan sonraki üç yılda enerji yoğunluğunu ortalama olarak en az yüzde on oranında azaltmayı taahhüt ederek Genel Müdürlük ile yaptığı anlaşmayı ifade ediyor. Gönüllü Anlaşma destekleri anlaşma dönemi sonunda taahhütlerini yerine getiren işletmelere veriliyor.

www.enerjigunlugu.net

ETİKETLER : ENERJİ
Diğer ENERJİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ