Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Las Vegas’ta Moda Buluşması

MAGIC Las Vegas fuarı, lüks markalardan hızlı modanın (fast fashion) son trendlerine kadar moda sektöründe dünyanın önde gelen üretici ve alıcılarını buluşturdu. 100 bin kişinin ziyaret ettiği fuara katılan Türk firmalarına, uluslararası alıcılar büyük ilgi gösterdi.
Bu haber 2017-09-05 17:26:54 eklenmiş ve 250 kez görüntülenmiştir.

Dünyanın önde gelen moda markaları ve moda perakendesi karar vericileri, ABD’nin en kapsamlı moda pazarı için 13-16 Ağustos tarihleri arasında Las Vegas’ta toplandı. ABD’nin en büyük hazır giyim fuarı olan MAGIC Las Vegas’a Türkiye’den 35 firma katıldı. Türkiye milli katılımını İHKİB’in organize ettiği fuara katılan Türk firmalarına, uluslararası alıcıların ilgisi büyük oldu. Her yıl şubat ve ağustos aylarında düzenlenen MAGIC Show’a 2014’ten bu yana Türkiye milli katılımı gerçekleştiriliyor.

YÜZDE 70 DESTEK

Ekonomi Bakanlığı, hedef pazarlar arasında olan ABD’de düzenlenen MAGIC Show’a katılan Türk firmalarına yüzde 70 katılım desteği veriyor. Fuarda hazır giyim, tekstil, aksesuar, deri ve ayakkabı, iç giyim, çocuk giyim ürünleri 11 ayrı bölümde sergileniyor.

SEKTÖRE DAİR HER ŞEY

İTO Deri, Kürk ve Saraciye Meslek Komitesi, Magic Show’a inceleme gezisi düzenledi. Heyete İTO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Basiloğlu başkanlık etti. İTO Meclis Üyesi Musa Evin, fuarda açtığı stantta ürünlerini sergiledi. İTO heyeti, Türk stantlarını ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu. Heyette Deri, Kürk ve Saraciye Meslek Komitesi Meclis Üyesi Mustafa Şenocak, Ayakkabı ve Ayakkabı Yan Sanayi Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Süleyman Gürsoy da bulundu. MAGIC Las Vegas, ürün çeşitliliği, alan büyüklüğü, katılımcı ve ziyaretçi sayısı ile önde gelen moda fuarları arasında. Fuarda, hazır giyimden deri kürk ürünlerine, aksesuardan ayakkabıya, tekstil, deri ve hazır giyim sektörünün tüm bileşenleri sergileniyor.

TÜRK FİRMALARI FUARA DAMGA VURDU

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, MAGIC fuarını ziyaret etti. Başkan Çağlar, @ibrahimcaglar1 hesabında, “Türk firmalarının damga vurduğu fuarda tüm firmalarımıza ziyaretlerimizle destek veriyoruz” twitini attı.

www.itohaber.com

ETİKETLER : sektörel
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ