Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

SmartWire-DT Blok Modülleri Makine ve Sistem Üreticileri İçin Çevresel

SmartWire-DT Blok Modülleri Makine ve Sistem Üreticileri İçin Çevresel Ekipmanların Verimliliğini Arttırmada Yeni Ufuklar Açıyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Ağustos 2017 - 201. Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2017-08-29 11:51:23 eklenmiş ve 277 kez görüntülenmiştir.

04 Ağustos 2017, Eaton kompakt IP67 I/O blok modüllerini ekleyerek akıllı kablolama ve iletişim sistemi SmartWire DT portföyünü genişletiyor. Güç yönetimi şirketi Eaton, bu modüller sayesinde makine ve sistem üreticilerine daha geniş sayıda sensör ve aktuatörleri SmartWire DT  grubuna entegre etme fırsatını sunuyor. Önemli ölçüde daha kolay planlama, proje planlama, kablolama, başlangıç işletimi ve bakım gibi SmartWire DT felsefine ait özellikler de böylece yeni IP67 ürünleri ile kontrol panosunun dışında kullanıma sunulmaktadır.

 

Çift tasarımlı boyut sekiz veya on altı adede kadar sensör veya aktuatörün dört veya sekiz M12 konnektörüyle bağlanmasını sağlamaktadır. Bu portföy farklı sürümlerde çok çeşitli değişkenleri de barındırmaktadır. Basit giriş ve çıkış modülleriyle birlikte, karma modüller veya hatta serbest olarak yapılandırılabilen I/O modülleri de bulunmaktadır. Ek harici güç kaynağına sahip değişkenler daha fazla güce ihtiyaç duyan uygulamaları da desteklemektedir.

 

0.5 A 24 V çıkışlara ek olarak, 2A çıkış akımına sahip cihazlar da mevcuttur, bu da örneğin valfler gibi aktuatorlerin doğrudan tetiklenmesini sağlamaktadır. Eğer harici gerilim kaynağı çalışmazsa, haberleşme bağlantısı ve girişlerin durumu sabit tutulmaktadır, çünkü bu durumda gereken enerji kaynağı SmartWire DT ile sağlanmaktadır. Ayrıntılı teşhisler sorun gidermeyi desteklemektedir. Aşırı yük ve kısa devre alarmlarına ek olarak modüller, gerilim kaynağının, sensör güç kaynağındaki aşırı yükün ve kurulumu yapılmamış sensörlerin durumu göstermektedir. 

 

Hali hazırda SmartWire DT’ye bağlanabilecek cihazların portföyü kontrol panosu içinde kumanda ve sinyalizasyon cihazlarından, kontaktörlerden ve motor koruma şalterlerinden, sigorta izleme modüllerinden, yumuşak yolvericilerden, hız ayarlı yol vericilerden frekans konvertörlerinden ve sigortalı yük ayırıcılarından devre kesicilere kadar uzanmaktadır. Kontrol panosunun dışında, IP67 I/ O modülleri (T konektörleri) ayrı dijital ve analog proses sinyallerinin bağlantısı için kullanılmaktadır.

SmartWire DT’nin bilinen bu özellikleri aynı zamanda blok modüllerinde de uygulanmaktadır. Farklı ağ protokollerini içeren haberleşme özelliği, makine üreticilerine sistemlerini farklı kontrollere bağlama imkanı vermektedir. Şu anda, bunu yapmak Profibus DP, CANopen, Modbus TCP, Ethernet/ IP, Profinet, Powerlink, Ethercat ve Sercos III ağ geçitleri ile mümkündür. SmartWire DT’nin yardımıyla, kullanıcılar ağ geçitlerine 600 metre uzaklıkta dağıtılmış bulunan basit sensörlerden kompleks devre kesicilere 99 adete kadar cihaza bağlanabilmektedir.

 

Eaton, SWD Assist yazılımı sayesinde SmartWire DT ağının planlanması ve başlangıç işletimiyle denenmiş ve güvenilir destek sunmaktadır. Operatör sadece bir kaç tıklamayla konfigürasyon aracındaki tüm sistem komponentlerini kolayca seçmektedir. Bunun sonucundaki konfigrasyon, yazılım kullanımıyla kolayca kontrol edilebilmektedir. Ağ geçidinin diagnostik arayüzü yoluyla tüm SmartWire DT komponentlerini işletmek, PLC’ye bağlanmadan kurulu ağı faaliyete geçirmeyi kolaylaştıracaktır. 

 

Eaton hakkında daha fazlasını öğrenmek için şu adresi ziyaret edin: www.eaton.eu. Son haberler için bizi Twitter’da (@ETN_EMEA) veya LinkedIn’de (Eaton EMEA) takip edin.

 

Eaton Hakkında

Eaton’un elektrik bölümü, güç dağıtımı ve devre koruma; yedek güç koruma; kontrol ve otomasyon; aydınlatma ve güvenlik; yapısal çözümler ve kablolama cihazları; ağır ve riskli ortamlar için çözümler ve proje tasarım servislerindeki uzmanlığı ile global bir liderdir. Eaton, bugünün en kritik elektrik gücü yönetimi zorluklarını karşılamak için global çözümleri ile konumlanmıştır.

 

Eaton, 2016’da $19.7 milyarlık satış yapan bir güç yönetimi şirketidir. Eaton, müşterilerimizin elektriksel, hidrolik ve mekanik gücü daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde etkin olarak yönetmelerine yardım eden enerji tasarruflu çözümler sağlar. Eaton yaklaşık 95,000 çalışana sahiptir ve 175’ten fazla ülkede müşterilere ürünler satmaktadır. Daha fazla bilgi için www.eaton.com  adresini ziyaret edin. 

ETİKETLER : SEKTÖREL EATON
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ