Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İsrail'den Sözde "Kürdistan'a" Önemli Destek!

İsviçre'de düzenlenen referanduma destek mitinginde okunan mesajda, 'Araplara, Türklere ve İran'a kulak vermeyin. Onlar sizin çıkarınızı istemez' denildi.
Bu haber 2017-08-23 18:24:23 eklenmiş ve 259 kez görüntülenmiştir.

Irak Kürdistan Yönetimi'nde, 25 Eylül 2017 Cuma günü 'bağımsızlık' referandumu yapılacak. 'Evet' çıkması halinde Kürdistan'ın Bağdat yönetimi ile köprüleri atmasına neden olacak olan referanduma kısa bir süre kala Avrupa şehirlerinde de mitingler düzenleniyor.

İsviçre'de düzenlenen referanduma destek mitingine İsrailli yetkililer de katıldı. Telaviv'den gönderilen mesajda İsrail'in Kürdistan'ın bağımsızlığına olan desteği vurgulandı ve "Biz Yahudi milleti ile Kürt milletini birbirine bağlayan tarihi bağlar vardır. Yahudiler ve Kürtler hepimiz kardeşiz." ifadeleri kullanıldı.

Mesajda yeni kurulacak olan devlet hakkındaki temenniler de yer aldı ve İsrail'in 'Yahudi şeriatı' üzerine kurulu bir devlet olduğu bilinmesine karşın "Bizler Kürdistan'ın bağımsızlığını destekliyoruz yakın zamanda barışçıl bir devlet olacak. Güvenlikli bir devlet olacak. Laik bir devlet olacak." denildi.

ABD ve Rusya, Kürdistan'ın bağımsızlığına bölgede istikrarın bozulmaması şartı ile desteğini açıklarken, İsrail yönetiminden tam destek gelmişti. İran ve Türkiye başta olmak üzere, bölge ülkeleri ise 'yeni çatışma bir ortamına neden olması' endişesi ile bağımsızlık kararına karşı çıkıyor. Gönderilen mesajda bu duruma atıfta bulunularak, Araplara kulak vermeyin, mücrim Türklere kulak vermeyin, Fars ve necis olan İran'a kulak vermeyin." ifadeleri kullanıldı.

www.bolgepostasi.com

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ